Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 72 wraz z firmą Port Service wyposażyło nowo powstały warsztat szkolny w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 na gdańskich Stogach. W pomieszczeniu znalazły się wysokiej klasy stoły warsztatowe, imadła ślusarskie, wiertarki i wiele narzędzi do obróbki metalu czy drewna. Uczniowie nie kryli radości, że w miejscu tym będą mogli rozwijać swoje pasje i kreatywnie spędzać czas. Podczas uroczystego otwarcia zaprezentowano także nową pracownie malarską.

Aktywność Port Service w obszarze edukacji i zaangażowanie się w kreowanie szkolnej rzeczywistości jest sporym wyzwaniem jednak sprawia nam dużo przyjemności mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy spółki. Obserwujemy, że współpraca z Stowarzyszeniem przynosi wiele pozytywnych i wymiernych korzyścią zarówno dla nauczycieli , którzy mogą w komfortowych i atrakcyjnych warunkach prowadzić zajęcia jak i dla uczniów, którzy otrzymują łatwiejszy start w kolejne etapy wykształcenia i nowe możliwości zdobywania wiedzy – dodaje.

– Cieszymy się, że młodzi ludzie są zainteresowani rozwojem zdolności manualnych. Widzimy, że nowe możliwości to spełnienie marzeń dla wielu dziewczynek i chłopców – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service. – Dbamy o kształtowanie młodych gdańszczan, aby w przyszłości mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, choćby wybierając drogę szkolnictwa zawodowego, która wciąż pozostaje niedoceniona, a przecież jest niezwykle cennym kierunkiem budowy przyszłości młodych Polaków oraz jednym z fundamentów gospodarki – dodaje.

Zachęcamy do przeczytania artykułu i obejrzenia materiału filmowego na portalach zielonagospodarka.pl i gospodarkamorska.pl:

https://zielonagospodarka.pl/port-service-pomaga-rozwijac-pasje-i-talenty-gdanskich-uczniow-wideo-6163

https://www.gospodarkamorska.pl/port-service-pomaga-rozwijac-pasje-i-talenty-gdanskich-uczniow-wideo-64139