Atrakcji było co niemiara ale rozpoczęliśmy oficjalnie: krótkim wystąpieniem prezesa Port Service – Pawła Króla, który podziękował gościom za przybycie i podkreślił istotną rolę, którą do tej pory odegrało i nadal odgrywa Port Service w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom województwa pomorskiego.

W części artystycznej wystąpił zespół BALTICA CHEERLEADERS jeden z najbardziej utytułowany zespołów cheerleaders w Polsce, oraz dziewczęta z VI liceum ogólnokształcącego, które zaprezentowały przygotowane przez siebie układy taneczne. Jubileusz Port Service swoim występem uświetnił również zespół SOLEO – przy znanej i lubianej muzyce bawili się tak starsi jak i młodsi.

Po zakończeniu części artystycznej, pierwsza tego dnia grupa gości, miała okazję zwiedzić teren Spółki i zapoznać się z działalnością naszej firmy. Po zakładzie gości oprowadzali nasi pracownicy dokładając starań by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące budowy i funkcjonowania instalacji a także specyfiki pracy. W czasie festynu odbyły się 4 tury wycieczki, w których wzięło udział 61 osób.

Przez cały czas trwania festynu uczestnicy mogli raczyć się pysznymi daniami, brać udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami i oglądać zmagania sportowe w wykonaniu drużyny piłkarskiej Port Service. Nie zapomniano też o milusińskich – malowanie buziek, kolorowe baloniki w kształcie ulubionych zwierzątek i puszczanie wielkich, mydlanych baniek, sprawiły im olbrzymią radość. Zdecydowanym faworytem publiczności okazał się konkurs jedzenia pączków za pomocą sztućców i w rękawicach ochronnych. Dużą popularnością cieszyły się też konkursy wiedzy o firmie, gdzie uczestnicy w parach odpowiadali na pytania zarówno te bardzo poważne (jak: Jakich odpadów przyjmujemy najwięcej? Odpowiedź: medycznych) jak i te zabawne: (np. Kto pokonuje najdłuższy dystans wędrując po biurze z kubkiem kawy? Odpowiedź: Główny Księgowy). Nie zabrakło też chętnych do wyścigu z miotłami i zabawy w „gorący kask”.  Zwycięzcy otrzymali bony do sklepu sportowego.

Przy okazji dobrej zabawy pamiętaliśmy też o innych. Chętni mogli oddać krew w Mobilnej Stacji Krwiodawstwa na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Wszystkim osobom gotowym pomóc ratować ludzkie życie serdecznie dziękujemy.

W czasie festynu dokonano także poświęcenia należącej do Port Service jednostki Blue Marlin, służącej do odbioru odpadów.

Festyn zakończył się pokazem strażackim przygotowanym przez zaprzyjaźnioną jednostkę Portowej Straży Pożarnej „FLORIAN” i oficjalnymi podziękowaniami ze strony prezesa.

Relację z festynu zamieścił również portal Gospodarka Morska – dla zainteresowanych dostępny jest film oraz zdjęcia.