Sukcesem zakończył się pierwszy sezon sportowy drużyny Port Service Wybrzeże Gdańsk. Zawodnicy dzięki wspaniałej postawie na boisku uzyskali pierwsze miejsce w punktacji sportu młodzieżowego za rok 2021, prowadzonej przez Instytut Sportu przy Ministerstwie Sportu i Turystyki, w kategorii piłka ręczna chłopców. Rywalizacja była spora, gdyż sklasyfikowanych było ponad 300 klubów młodzieżowych.

Port Service jako odpowiedzialna społecznie firma zaangażował się we wspieranie inicjatyw promujących aktywność fizyczną wśród młodzieży na Pomorzu. Koncern jest sponsorem tytularnym młodzieżowych drużyn Wybrzeża Gdańsk w piłce ręcznej.

– Cieszymy się z wyników jakie uzyskują piłkarze Port Service Wybrzeże Gdańsk. Wiemy jak ważne jest wspieranie dzieci na wczesnym etapie rozwoju kariery sportowej. Chcemy, aby bez przeszkód i w komfortowych warunkach mogły rozwijać swój talent. Jesteśmy dumni z tego jak młodzi zawodnicy reprezentują nasz klub – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service.

W ramach działań sponsorskich zapewniono szkolenie ponad 160 chłopców w aż 10 zespołach. Przekazane przez Port Service środki pomogły także w wynajmie hal na treningi i mecze a także posłużyły do zakupu sprzętu sportowego i opłacenia udziału w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Ponadto dzięki Port Service sfinansowano opłacenie trenerów oraz zabezpieczenie regulaminowe meczów.

– Jesteśmy przekonani, że kibice będą mieli jeszcze wiele powodów do radości z racji osiąganych przez Port Service Wybrzeże Gdańsk wyników. Piłka ręczna to szczególnie widowiskowy i emocjonujący sport. Tym bardziej pragniemy być częścią tej historii – dodaje Anna Lewandowska.