Drodzy Uczestnicy i Opiekunowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie „Odpady niebezpieczne segreguj koniecznie!”  Na konkurs nadesłano w sumie 215 plakatów, gier i filmów. Autorzy prac zachwycili nas swoją kreatywnością i dojrzałym podejściem do tematu. Spośród wielu przepięknych prac, po długich obradach, Jury udało się wyłonić zwycięzców.

Niestety wiele spośród nadesłanych prac nie spełniło warunków głównego konkursu określonych regulaminem tj. nie nawiązywało do tematu konkursu i dotyczyło szeroko pojętej ochrony przyrody oraz segregacji odpadów komunalnych a nie niebezpiecznych (co było zasadniczym przedmiotem konkursu). Ze względu na dużą ilość prac nie spełniających kryteriów, a także wagę poruszanych w nich kwestii (ochrona przyrody) oraz duży wkład pracy, zwłaszcza najmłodszych uczestników, Jury w porozumieniu z Organizatorem, postanowiło stworzyć dla tych prac osobną kategorię (Grupa IV) i przyznać w niej dodatkowo dwa wyróżnienia (plakat i gra).

Poniżej lista zwycięzców według kategorii:

Grupa I
Zadanie: stworzenie plakatu promującego prawidłowe postępowanie z odpadami niebezpiecznymi w domu.

Nagrodzone prace:
I miejsce – Przemysław Bąkowski
II miejsce – Julia Gaweł
III miejsce – Maja Radwańska

Nagrodami są: zestawy plastyczne o wartości 500, 300 i 200 zł.
Szkoła Laureata otrzymuje 500 zł.

Grupa II
Zadanie: stworzenie gry dotyczącej gospodarowania odpadami niebezpiecznymi (max. 3 os. w zespole).

Nagrodzone prace:
I miejsce – Oliwia Karpińska
II miejsce – Marek Mioduszewski
III miejsce – Małgorzata Lizińska, Julia Połukord

Nagrodami są: Bony do sklepu sportowego o wartości: 750, 500 i 200 zł.

Grupa III
Zadanie: Stworzenie scenariusza i nakręcenie krótkiego spotu reklamowego promującego prawidłowe postępowanie z odpadami niebezpiecznymi.

Nagrodzone prace:
I miejsce – Rafał Zamojski
II miejsce – Damian Banasik
III miejsce – Marcin Dampc

Nagrodami są: tablety wg specyfikacji zawartej w regulaminie.

Grupa IV – prace poza konkursem głównym (prace promujące ochronę środowiska i gospodarowanie odpadami komunalnymi).
Wyróżnienie (plakat) – Lena Spychała – nagroda: zestaw plastyczny w o wartości 200 zł.
Wyróżnienie (gra) – Anna Mądrawska, Karolina Skoczylas – bony do sklepu sportowego o wartości 200 zł.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy Autorów zwycięskich i wyróżnionych prac wraz z Opiekunami na uroczyste rozdanie nagród w dniu 20 grudnia (środa), o godzinie 14.00 do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26 w Gdańsku.