Szkoła Podstawowa numer 61 w Gdańsku – podobnie, jak inne placówki oświatowe w Polsce – zakończyła już rok szkolny i wyróżniła najlepszych uczniów. Dla wąskiego grona tych, którzy szczególnie przyłożyli się do nauki, Port Service ufundował atrakcyjne nagrody.

Zakończony niedawno rok szkolny z pewnością był niezwykły, bo zdominowany przez pandemię. Nauczanie zdalne, specjalne środki ochrony zdrowia nie ułatwiały uczniom procesu zdobywania wiedzy. Ale trudności często zwiększały tylko apetyt na wiedzę wśród gdańskiej młodzieży.

Port Service – od lat wspierający edukację młodych mieszkańców Trójmiasta – w ciągu mijającego roku aktywnie wspierał dyrekcję, nauczycieli i uczniów w tworzeniu przyjaznych, a zarazem bezpiecznych warunków nauki. Dzięki zaangażowaniu gdańskiej spółki, do SP61 trafiły już dyspensery i płyn dezynfekcyjny, zestawy komputerowe do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów, zmywarkę do pracowni kulinarnej.

Na zakończenie roku szkolnego, Port Service przekazał dwójce najlepszych trzecioklasistów deskorolki elektryczne, a wszyscy uczniowie klas III A i III B otrzymali książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

Przedstawiciele Port Service uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku i deklarowali dalsze wsparcie Szkoły Podstawowej numer 61.