Wojna na Ukrainie i związany z nią kryzys humanitarny wstrząsają światem. Polska przyjęła już 2,5 miliona uchodźców z ogarniętego wojną kraju. Ale na Ukrainie wciąż pozostają miliony ludzi potrzebujących pomocy. Port Service także wyciąga pomocną dłoń.

Port Service włącza się w akcję pomocową dla Ukrainy i wspólnie z Fundacją „Jesteśmy z Tobą”. Gdańska spółka przeznacza 5 tys. PLN na zakup środków humanitarnych przeznaczonych dla Ukrainy.

– Sąsiadując z krajem, który stał się obiektem brutalnej, rosyjskiej agresji, wiemy jakie są potrzeby jego mieszkańców. Angażując się w działania pomocowe staramy się dopasować je do bieżącego zapotrzebowania, a tym samym udzielać wsparcia w tych aspektach, które często bywają pomijane – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service. – Dlatego naszym partnerem jest Fundacja „Jesteśmy z Tobą” zapewniająca pomoc osobom starszym i ich rodzinom. Pamiętamy o tych, którzy w czasie wojennej zawieruchy nie mogą liczyć na wiele. I do nich właśnie wyciągamy dłoń – dodaje.