Jak dzielimy pojemniki do segregacji odpadów? Co powinno trafiać do każdego z nich? Których odpadów nie można wyrzucać do tzw. śmietników znajdujących się w blokach i na osiedlach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielali młodym gdańszczanom przedstawiciele Port Service dwudniowych warsztatów ekologicznych prowadzonych w gdańskiej Szkole Podstawowej nr 61.

O tym, że prowadzenie edukacji ekologicznej już od najmłodszych lat z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Dbając o środowisko naturalne, ale przede wszystkim o zapewnienie rzetelnej i pełnej wiedzy najmłodszym pokoleniom, eksperci Port Service odwiedzili Szkołę Podstawową nr 61 w Gdańsku i wzięli udział w lekcji ekologii, której zarysy zostały przygotowane przez gdańską firmę.

Uczniowie biorący udział w lekcji mieli okazję zapoznać się zarówno z teoretycznymi podstawami troski o nasze otoczenie, jak również z praktycznym aspektem codziennej segregacji odpadów.

Port Service współpracuje z gdańskimi szkołami od wielu lat zapewniając im zarówno wsparcie materialne, jak i merytoryczne, w zakresie działalności prowadzonej przez firmę

– Chcemy wzbogacać wiedzę najmłodszych mieszkańców Trójmiasta, bo wiemy że to właśnie oni są naszą przyszłością. Podobnie, jak przyszłością jest racjonalne myślenie o środowisku naturalnym i wyrażanie troski o nie – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service. – Bardzo cieszymy się, że nasze zaangażowanie w przygotowanie lekcji poświęconej ekologii spotkało się z zainteresowaniem dyrekcji Szkoły Podstawowej numer 61. Dziękujemy dyrekcji, dziękujemy pani Ewie – nauczycielce, która wspaniale poprowadziła zajęcia i zaangażowała uczniów w dyskusję na temat ochrony środowiska.
Wierzymy że współpraca Port Service z Trójmiejskimi szkołami będzie się rozwijała, a tym samym wiedza o ekologii będzie rozpowszechniana wśród najmłodszych – dodaje Anna Lewandowska.

Port Service to jedna z nielicznych firm na polskim rynku świadcząca usługi polegające na zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych, posiadająca specjalistyczne instalacje spełniające rygorystyczne wymagania prawne. Współpracuje z zakładami przemysłowymi, szpitalami, przychodniami i gabinetami lekarskimi zlokalizowanym głównie na terenie województwa pomorskiego zapewniając bezpieczne dla środowiska postępowanie z odpadami niebezpiecznymi i zakaźnymi.