Na gdańskim stadionie – uważanych za jeden z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszych w Polsce – od 2013 roku działa muzeum Lechii Gdańsk. Port Service, jako firma związana z mieszkańcami miasta, nie pozostała obojętna na potrzebę wsparcia futbolowej tradycji miasta i została partnerem muzeum gdańskiej Lechii.

W muzeum Lechii zebranych jest około 2000 eksponatów związanych z historią biało-zielonych. 1600 z nich udostępnionych zostało zwiedzającym. Warto pamiętać, że wystawione na pokaz eksponaty poświęcone są – oprócz oczywiście dokonań piłkarskich – także innym dyscyplinom sportu. Poznamy tu zatem historię gdańskiego kolarstwa, tenisa czy lekkiej atletyki. W każdej z tych dziedzin sportu zawodnicy Lechii Gdańsk występowali i odnosili sukcesy na przestrzeni lat.

– Wsparcie muzeum Lechii Gdańsk ma dla firmy Port Service wymiar symboliczny. Od wielu lat związani jesteśmy z Gdańskiem. Tu zakorzeniliśmy się i działamy na rzecz lokalnej społeczności. Historia dokonań sportowych stała się bez wątpienia jednym z kluczowych elementów gdańskiej tożsamości. Dostrzegamy to, doceniamy i pomagamy pielęgnować – podkreśla Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service.

Wśród eksponatów udostępnionych zwiedzającym muzeum Lechii Gdańsk są m.in. makiety obu stadionów – przy ulicach Traugutta 29 i Pokoleń Lechii Gdańsk 1, replika Pucharu Polski zdobytego w 1983 r. czy puchary z mistrzostw Polski zdobywanych przez juniorów Biało-Zielonych.

Link do muzeum Lechii Gdańsk:
https://lechia.pl/klub/muzeum-lechii-gdansk/