Port Service od wielu lat dba o ochronę środowiska i edukację ekologiczną na Pomorzu. W piątek, 12 marca, przedstawiciele firmy złożyli gościnną wizytę uczniom Szkoły Podstawowej nr 72 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku, gdzie wraz z wychowawcą, omówili zagadnienia związane z ekologią i troską o nasze otoczenie.

Segregacja odpadów, bezpieczne spalanie śmieć oraz dbałość o czyste powietrze – wszystkie te tematy poruszyli przedstawiciele Port Service podczas specjalnej lekcji skierowanej do uczniów gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 72. Spotkanie – przebiegające w niezwykle sympatycznej atmosferze – obfitowało zarówno w ciekawostki, jak również w dociekliwe pytania, opisy własnych pomysłów i doświadczeń związanych z ekologią zaprezentowane przez najmłodszych.

– Cieszę się, że udało nam się dotrzeć z przekazem poświęconym segregacji i utylizacji odpadów do najmłodszych mieszkańców Gdańska. To właśnie na tym etapie życia zaczyna się kształtować wiedza o naszym otoczeniu, o naszej planecie i tym, co dobrego możemy dla niej zrobić – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy firmy Port Service. Spotkania z uczniami zawsze dostarczają niezapomnianych wrażeń. Ich pytania, opinie i komentarze potrafią z jednej strony bawić, z drugiej zrozumieć punkt widzenia młodego człowieka. Mam nadzieję, że każdy z uczniów wyniósł nieco wartościowych informacji z lekcji przeprowadzonej przez Port Service.

Port Service już od lat pracuje na rzecz czystego i ekologicznego Pomorza. Gdańska firma pomaga również szkołom w walce z pandemią koronawirusa. Do wybranych placówek oświatowych z Gdańska trafiło 100 nowoczesnych dyspenserów wraz z pokaźnym zapasem płynu do dezynfekcji. Zestawy zostały ufundowane przez firmy Port Service i Oekotec. Wsparcie otrzymało 20 szkół i przedszkoli, każda z placówek została wyposażona w 5 bezdotykowych dyspenserów i 25 litrów płynu, a łączna wartość udzielonej pomocy wyniosła 100 tys. zł.