Pandemia COVID-19 dotknęła wielu gałęzi krajowej gospodarki, uderzyła jednak również w rozwój przyszłych pokoleń Polaków. Nauczyciele i uczniowie, a także szkoły, jako instytucje, stanęli przed poważnymi wyzwaniami związanymi z nauką zdalną.

Wykształcenie naszej młodzieży to temat, którego nie można lekceważyć. Dlatego Port Service staje na wysokości zadania i wspiera trójmiejskie szkoły w ich dążeniu do zapewniania jak najwyższej jakości kształcenia młodych ludzi. Tym razem gdańska firma wsparła IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Dzięki zaangażowaniu Port Service, która przekazała darowiznę na zakup akcesoriów do wyposażenia auli i biblioteki Liceum, do IV LO w Gdańsku trafił interaktywny monitor, statyw, reflektor i scena wraz z oświetleniem, które wzbogacają edukację kulturalną uczniów IV LO. W dniu 31 maja odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki, która służy już uczniom.

– Sprzęt o wartości niemal 40 tysięcy złotych posłuży, mamy taką nadzieję, kolejnym rocznikom wchodzącym w mury IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy Port Service. – Nowoczesna aula z interaktywnym wyposażeniem stanie się centrum edukacji i rozwoju kulturalnego trójmiejskiej młodzieży – dodaje.

Port Service to jedna z nielicznych firm na polskim rynku świadcząca usługi polegające na zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych, posiadająca specjalistyczne instalacje spełniające rygorystyczne wymagania prawne. Współpracuje z zakładami przemysłowymi, szpitalami, przychodniami i gabinetami lekarskimi zlokalizowanym głównie na terenie województwa pomorskiego zapewniając bezpieczne dla środowiska postępowanie z odpadami niebezpiecznymi i zakaźnymi.