Port Service to spółka związana z Pomorzem i pracująca na rzecz regionu. Niezależnie od tego, czy realizuje swoje bieżące zadania utylizując niebezpieczne odpady tak, aby nie stwarzały już zagrożenia dla mieszkańców, czy też włącza się w akcje społeczne.

W czasie, kiedy Polacy szykowali się do obchodów Świąt Wielkanocnych, firma Port Service włączyła się w akcję Rzeżuchowy Skarb – Paczka od Wielkanocnego Zajączka, udzielając tym samym pomocy dzieciom hospitalizowanym w Szpitalu Dziecięcym POLANKI w Gdańsku.

Ideą akcji Rzeżuchowy Skarb jest dostarczenie oddziałom pediatrycznym zestawów upominkowych dla małych pacjentów. Pomysł narodził się w momencie wybuchu epidemii COVID-19, kiedy ograniczono odwiedziny i wstrzymano wszystkie atrakcje oraz zajęcia dodatkowe, które były stałym elementem funkcjonowania oddziałów dziecięcych.

– Wsparcie dzieci i młodzieży na Pomorzu to jeden ze sztandarowych elementów misji społecznej realizowanej przez Port Service – mówi Anna Lewandowska, rzecznik prasowy firmy. – Uważamy, że wsparcie najmłodszych – szczególnie w czasie pandemii – jest naszą powinnością a zarazem przejawem troski o społeczeństwo lokalne. Udzielaliśmy wsparcia gdańskim szkołom, a teraz z wielką radością i prawdziwym wzruszeniem udało nam się zaangażować w pomoc małym pacjentom Szpitala Dziecięcego w Gdańsku. Cieszymy się, że akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Cieszymy się z każdego uśmiechu, który pomogliśmy wywołać na twarzach podopiecznych szpitala dziecięcego – dodaje Anna Lewandowska.